Cover T-Piece Cable Tray ECTET 100mm HDG
Variations
Product information
| Width : | 100 mm |
|---|---|
| Suitable for cable tray : | Yes |
| Type of fastening : | Cover clamp |
| Material : | Steel |
| Material quality : | Rustproof and acidproof steel |
| Surface protection : | Hot-dip galvanised |
| Colour : | Zinc |
Cover T-Piece For Cable Tray width 100 mm, W = 103mm, e (thickness) = 1.0 mm, Carbon Steel, Hot Dip Galvanized according to NEN-EN-ISO 1461, minimum layer thickness 60 µm, without cover clamps.
Technical Specifications
- Product type: Accessory – cover for T-piece
- System: ECT60 and ECT100
- Compatibility: ECTET60 and ECTET100
- System width: 75 to 600 mm