Distribution Cable Tray EDCT50 150mm SS304
Product number:
EDCT50-150-304
Brand:
Eurostrut
Fast delivery
20 years of expertise and experience
Own brand of high quality
Variations
Product number
Material quality
Height
Length
Width
Material quality:
Hot dip galvanized
Height:
50 mm
Length:
3000 mm
Width:
100 mm
Product number
Material quality:
Hot dip galvanized
Height:
50 mm
Length:
3000 mm
Width:
150 mm
Product number
Material quality:
Hot dip galvanized
Height:
50 mm
Length:
3000 mm
Width:
200 mm
Product number
Material quality
Height
Length
Width
Material quality:
Stainless Steel 304
Height:
50 mm
Length:
3000 mm
Width:
100 mm
Product number
Material quality:
Stainless Steel 304
Height:
50 mm
Length:
3000 mm
Width:
150 mm
Product number
Material quality:
Stainless Steel 304
Height:
50 mm
Length:
3000 mm
Width:
200 mm
Product number
Material quality
Height
Length
Width
Material quality:
Pre galvanized
Height:
50 mm
Length:
3000 mm
Width:
100 mm
Product number
Material quality:
Pre galvanized
Height:
50 mm
Length:
3000 mm
Width:
150 mm
Product number
Material quality:
Pre galvanized
Height:
50 mm
Length:
3000 mm
Width:
200 mm
Product information
| Height : | 50 mm |
|---|---|
| Width : | 150 mm |
| Material thickness : | 1.5 mm |
| Length : | 3000 mm |
| Side perforation : | Yes |
| Bottom perforation : | Yes |
| Model : | Without connector |
| Type of connection : | Screwed |
| Material : | Stainless steel |
| Material quality : | Stainless steel 304 (V2A) |
| Surface protection : | Untreated |
| Colour : | Stainless steel |
H=50mm, B=150mm, L=3000mm, D=1,5mm, roestvrijstaal 304, geschikt voor machinebouw en lichtlijnen.